به این صفحه امتیاز دهید

با تشکر از حمایت شما
فروشگاه اینترنتی پارسیان
فروشگاه پارسیان

TRX2218A

تعداد :
قیمت: 11,026,000 تومان

TRX2218A

TRX2218A TRX2218A TRX2218A TRX2218A TRX2218A
درج سوال | امتیاز:

TRX2218A Active Dual 18 Inch 2500W Subwoofer
Carvin

تمامی اجناس دارای یک سال گارانتی می باشند.

تمامی اجناس دارای 7 روز مهلت تست می باشند.

مشـاوره فـروش : 02166707244 | ابوالفضل میثمی

پیگیری مرسولات : 02166707255 | ابوالفضل دشتی

آیا سوالی در مورد این کالا دارید؟

اشتراک در تلگرام

به اشتراک گذاری در تلگرام

تماس

021-66707244 | 021-66707255

خرید اقساطی

خرید اقساطی با شرایط ویژه

 

مشخصات فنی بلندگو‌ها(بخش ۱)

 

طراحی یک سیستم بلند‌گوی به ظاهر ساده، مقوله‌ای بسیار پیچیده و تخصصی در دانش مهندسی آکوستیک است. تنها با تر‌کیب دانش عمیق و سال‌ها تجربه است که مهندسان موفق در این زمینه می‌توانند علی رغم وجود محدودیت‌هایی که قوانین فیزیک دیکته می‌کند، بلندگویی بسازند که اتلاف انرژی اندک، قابلیت تبدیل مقدار توان زیاد، دقت و کیفیت در بازسازی اصوات موسیقی، زاویه تابش صدای مناسب و قابل کنترل، قابلیت تولید شدت صدایی یکسان از فرکانس های گوناگون، دوام زیاد، و البته قیمتی معقول داشته باشد.

 

در سیستم‌های ساده‌تر و ارزانتر، امکان دارد که از یک عدد بلندگو برای تولید تمام فرکانس‌ها استفاده گردد. ولی در اغلب موارد، صدای ایجاد شده مورد قبول شخصی که دارای گوش‌های حساس و آشنا به موسیقی باشد، قرار نخواهد گرفت. معمولاٌ بخشی از توان تقویت کننده صوتی که صرف تولید فرکانس‌های پایین می‌شود بیشتر از آن مقدار
توانی است که فرکانس های میانی و بالا را تولید می نماید. (زیرا برای انتقال موثر صدای بم که دارای فرکانس پایین و در نتیجه طول موج بیشتری است، احتیاج به جابجا کردن حجم هوای بیشتری است، که مسلماً نیاز به صرف انرژی بیشتری دارد).

 


مشخصات فنی بلندگوها (بخش ۲)

 

بلندگوی قدرتمندی که قادر است کمترین فرکانس‌های بم را پخش کند، باید دیافراگم بزرگی داشته باشد تا قادر به طی مسافت قابل توجهی باشد. چون شنوایی انسان به فرکانس های کم حساس نیست، بلندگویی که تنها بتواند کمترین فرکانس‌های قابل شنیدن را با قدرت کم تولید کند، تنها انرژی را تلف می کند. طراحی یک بلندگو برای پخش فرکانس های بالا یا توییتر به لحاظ نیازهای خاص فیزیکی، خود یک رشته تخصصی جداگانه در علم مهندسی آکوستیک است. یک توییتر خوب برای تولید فرکانس‌های بالا از مقدار نسبتاً کمی انرژی الکتریکی استفاده می‌کند و حجم هوای بسیار کمی را به حرکت در می‌آورد، ولی لازم است این کار را با دقت فوق العاده‌ای انجام دهد. برای دستیابی به این دقت، بر خلاف دیافراگم انواع دیگر بلندگو ها که از جنس الیاف تقویت شده کاغذی و یا گاهی پولیمر های مصنوعی ساخته می شوند از دیافراگمی فلزی استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که این دیافراگم، برای تولید فرکانس 16000 هرتز، باید در هر ثانیه 16000 حرکت نوسانی و متغیر به سمت عقب و جلو انجام دهد،به این دلیل اصولاً دیافراگم توییتر هر چه وزن کمتر و بالانس بهتری داشته باشد از حساسیت و دقت عمل بیشتری برخوردار خواهد بود.

 

هرچند فناوری ساخت بلندگو ها بیش از 50 سال است که تغییر خاصی نکرده، اما کیفیت مواد و مدارهایی که در جعبه بلندگو های امروزی برای پردازش صدا تعبیه شده است، عملاً تفاوت‌های بسیاری را بوجود می آورد. ویژگی مهم این مدار‌ها که در واقع فیلتر‌هایی برای جدا کردن فرکانس‌های مختلف صوتی هستند آن است که با تفکیک فرکانس خروجی امکان ارسال هر بخش فرکانسی به یک بلندگوی خاص را بوجود می‌آورند. به این ترتیب می‌توان فرکانس‌های بم را به یک بلندگوی بزرگ و فرکانس‌های زیر را به یک بلندگوی کوچک‌تر اعمال نمود. به بیانی دیگر با تفکیک فرکانس‌ها می‌توان هر بخش فرکانسی را به بلندگویی تحویل داد که پاسخ فرکانسی بهتری به آن طیف می‌دهد. به این فیلتر‌ها مدار‌های "کراس‌اور" هم گفته می‌شود.

 

اصطلاحی مانند "بلند گوی دو راهه" یا بلندگوی "سه راهه" بیانگر این موضوع است که فیلتر های درون جعبه بلندگو، توانایی تقسیم فرکانس سیگنال صوتی اعمال شده ورودی را به چند محدوده فرکانسی دارند. بنابراین جعبه بلندگویی که دو مسیر داشته باشد، خروجی را به دو قسمت تقسیم می‌کند و دارای یک بلندگوی توییتر و یک بلندگوی ووفر هست.

 

تفاوت دیگر باند‌های امروزی با انواع قدیمی، پیشرفت آنها در طراحی آکوستیک جعبه است که در نهایت کمک بسیاری به کیفیت ارائه صوت کرده و بازده را بالا می‌برند. معمولاً چوب بهترین ماده برای ساخت جعبه بلندگوی فرکانس خیلی پایین یا ساب ووفر است، زیرا چگالی، نوع بافت و "رفتار آکوستیک"چوب، کیفیت صوتی گرم و دلپذیر و "تنالیته" مطلوبی به امواج صوتی فرکانس‌های پایین می‌بخشد. در واقع به همین علت بدنه آلات موسیقی همچون تنبک، تنبور و گیتار نیز اغلب از چوب ساخته می شود. در طراحی ساب ووفر های مرغوب، جهت انتقال موثرتر امواج صوتی به هوا، از "دریچه بازتاب فرکانس‌های پایین" استفاده می‌شود. با بکارگیری اصول صحیح مهندسی در طراحی شکل و ابعاد جعبه یا کابینت ساب ووفر می‌توان فرکانس خاصی را که "فرکانس تشدید " نامیده می‌شود تقویت کرد.
همه کسانی که با دقت به صدای پخش شده از یک بلندگو گوش داده اند، دریافته‌اند که صدای هیچ دو بلندگویی مثل هم نیست. این امر بخاطر عدم تشابه کامل یا بخشی از مشخصات فنی آنهاست. البته گاهی اوقات مشخصات ارائه شده برای دو بلندگو یکسان است، اما در عمل چنین نیست و یا اینکه کارخانه سازنده مشخصات مبهمی ارائه می‌کند که معنی مشخص و درستی ندارد.

 


مشخصات فنی بلندگوها(بخش ۳)

 

مشخصات فنی اعلام شده از هر سازنده‌ای را نمی توان بعنوان واقعیت پذیرفت، مگر اینکه سازنده معتبر باشد.نوع و میزان مشخصات اعلام شده برای سیستم‌های بلندگویی مهم است. برای مثال هیچ سازنده‌ معتبری برای اعلام توان خروجی از مقیاس Watts PMPO استفاده نمی‌کند. این مقیاس فاقد پایه و اساس علمی است و صرفاً عدد تخیلی بزرگی برای فریب خریدار غیر متخصص است. به همین ترتیب پاسخ دامنه بر حسب فرکانس هنگامی که اندازه‌گیری در یک اتاق صامت بوده باشد با وقتی که اندازه‌گیری به روش میانگین گیری و نرم گیری باشد، کاملاً متفاوت است. در واقع برخی از سازندگان هنگام ارائه پاسخ فرکانس، دقیقاً مشخص نمی‌کنند که اندازه‌گیری خود را در چه شرایطی انجام داده‌اند که این امر می تواند قضاوت کاربر را درباره بلندگوی مذکور به اشتباه اندازد، زیرا شرایط اتاقی که بلندگو در آن قرار گرفته و موقعیت بلندگو در اتاق و نزدیکی به سطوح بازتابنده بزرگ در صدای بلندگو بسیار موثر است و می‌تواند مشخصات ارائه شده را به کلی تغییر دهد. حتی تصمیم گیری درمورد نصب یک بلندگو بر روی پایه و یا نصب در درون دیوار بر چگونگی مشخصه‌های یک بلندگو موثر است.

 


مشخصات فنی بلندگوها(بخش۴)
توان خروجی

یکی از متداول‌ترین معیار های ملموس و واقعی توان خروجی یک مدار تقویت کننده، watts RMS است. نظر به اینکه وات RMS، عنوان کننده توان خروجی ممتد سیستم است، توان واقعی خروجی به هنگام تقویت موسیقی مقداری بالاتر خواهد بود. علت این امر این است که موسیقی ترکیبی از اصواتی است با فرکانس و شدّت متغیر، ولی سیکنالی که از جهت آزمایش و تعیین حداکثر توان ممتد یک آمپلی‌فایر استفاده می‌شود، یک سیگنال نویز صورتی است که دائماً و بصورت ممتد دارای حداکثر شدّت ممکن است و لذا کمترین شباهتی به موسیقی ندارد. واحد سنجش توان بهWATTS RMS تنها موقعی به عنوان معیار شدّت صدا قابل استناد است که دو تقویت کننده خالی (یعنی بدون بلندگو) را با هم مقایسه می‌کنیم. علت این امر این است که زمانی که یک یا چند بلندگو به سیستم اضافه می‌شوند، وجود فاکتور متغیر "بازدهی" در تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی توسط بلندگو، دیگر اجازه نمی‌دهد که عدد وات تعیین کند که چه مقدار شدّت صدا خواهیم داشت. واضح است که عمل تبدیل یک نوع انرژی به نوعی دیگر، هرگز نمی‌تواند با بازدهی صد در صد انجام گیرد و همواره مقداری انرژی در حین عمل تبدیل ، به صورت انرژی اتلافی (مانند حرارت) درآمده و بازده را کاهش می‌دهد. بنابراین طبیعی است که بلندگویی که از طرح مهندسی بهتری برخوردار است نه تنها قادر خواهد بود از یک میزان وات ثابت، شدّت صدای بیشتری تولید نماید، بلکه این صدا را با کیفیت بهتری تولید خواهد کرد. سیستم های معتبر علاوه بر اعلام توان Watts RMS ، عددی را به عنوان توان کلی سیستم نیز اعلام می‌نماید که مقدار آن در حدود دو برابر توان ممتد است. این عدد نمایانگر حداکثر توان خروجی سیستم برای موسیقی یا در واقع توان ممتد سیستم در شرایط واقعی استفاده است. از این رو، تنها استناد به توان خروجی یک سیستم، هرگز برای سنجش توانایی ‌های آن کافی نیست و باید در کنار توان به مشخصات دیگر سیستم نیز توجه شود.

 

The TRx2218A is our Active 2500W Dual 18-inch subwoofer system. The high power, 18-inch woofers feature a 4-inch voice coil with low temperature high peak power capacity. The box is designed with four deep large corner located ports producing a very strong structure, and coherent sub frequency output vertically and horizontally. The added strength rigidity of the corner ports puts all the force of the speaker out the front and into the room, and not wasted on the walls vibrating. This provides the idea low frequency coupling in multi box clusters, both in the horizontal and vertical positions. 

Active 2500W System 

The 2500W active X-Drive DSP processed module provides a 1250 watt bridged amplifier for each of the internal 18-inch subwoofers. The internal X-Drive DSP processing maximizes performance output and protection using up to high order crossover filters, parametric EQ and limiters. Turn on the Enhanced Bass and the ultra low end will come alive, lowering the cabinet’s frequency response by another 15Hz and boosting the 35-50Hz response. The DSP will control the output to keep this added response within the limits of the speaker. There are 16 crossover frequencies from 58-160Hz to choose from. There is a polarity adjustment to be in phase or 180degrees out of phase for alignments and cardiod arrangements. Choose from 1.0V to 2V input sensitivity to match your system and other top cabinets.

The TRX2218A also features foot locating holes on top for stacking another TRx2218A and for stacking up to 4 TRx3210 line array elements without hardware. Top centered pole mount for suspending a TRx2115A. The enclosure is constructed of CNC machined Premium Russian Baltic Birch with a heavy gauge steel powder coated front grill. The crossover includes two 4 pin twist lock high current connectors mounted on FR4 double sided circuit boards for solid construction and durability. 

Applications include: 
- Medium to Large Club System
- Large DJ system
- Outdoor events
- Medium to Large House of Worship

System Type: Active Dual 18-inch Sub, bass-reflex 
Frequency Response: 32 Hz – 2K Hz (-10DB), 38 Hz – 1.5K Hz (-3 dB) 
Coverage Pattern: omni 
Crossover: Active 2500W DSP processed module 
Crossover Frequency: Adjustable from 58-160 Hz 
Power: 2500W 20ms burst (1250W, 1250W) 3500W peak
Input Sensitivity: Variable: 1.0, 1.2, 1.4, 2.0 Vrms
Maximum SPL: 137dB Peak 
LF Driver: Dual 18-inch Cast Frame 4-inch VC 
Enclosure: 13-Ply Premium Russian Baltic Birch 
Suspension/Mounting: none 
Finish: Black DuraTex™ 
Transport: 4 Recessed Handles, optional CTS44 casters 
Grill: Black powder coated steel, Acoustically Transparent Foam Backing 
Connectors:One XLR male and One XLR female, terminal block for remote volume/mute  
Dimensions (H x W x D): 23" high x 40" wide x 28.75" deep (585 mm x 1054 mm x 724 mm) 
Weight: 138.6 lb (62.8 kg) 
Made in San Diego, California 

adobe pdf icon          TRx2000Aseries_manual.pdf

adobe pdf icon          TRx2218A_data_sheet.pdf

dxf_cadd icon          TRx2218A & b_2D_CADD.dxf

 

نظرات
درج نظر یا سوال

در صورتی که سوالی در مورد این کالا دارید لطفا آن را درج نمایید:

شما دوستان گرامی اگر تجربه استفاده از این کالا را دارید، می توانید تجربه خود را در اختیار دیگر کاربران قرار دهید.این تجربیات می تواند متشکل از محاسن و معایب این محصول باشد:

نام
پست الکترونیک
لطفاً نظر بدهید
امتیاز برای محصول
Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
فروشگاه پارسیان